9/19/2014

Jestem SOBĄ!


Czy w dzisiejszych czasach łatwo być sobą?
W moim subiektywnym odczuciu: nie. Bycie sobą to jedna z najtrudniejszych "czynności", jest ogromną trudnością ponieważ wpojono zostało nam co się powinno, a czego się nie powinno: przez otoczenie, rodzinę, bliskich przyjaciół. Często zatracamy siebie gdzieś pomiędzy zaspokajaniem potrzeb innych, a chęcią bycia lubianą w otoczeniu. Zapominając o swoich wartościach, bo chcemy dorównać innym, zapominamy o sobie.
Zapominając o sobie czujemy się nieszczęśliwi, więc zaczynamy szukać szczęścia. Niestety nie w tych miejscach co powinniśmy...bo jedynym odpowiednim miejscem jesteśmy my sami.

Warto ulepszać siebie pod wieloma względami:
#1 fizycznym
zdrowo się odżywiać,
być aktywnym,
spędzać czas na świeżym powietrzu,
spacerować,
biegać.

#2 emocjonalno- duchowym
czytać książki,
słuchać audiobooków mądrych ludzi (Brian Tracy, Bob Proctor i inni)
spotykać się z ludźmi, nawiązywać kontakty,
rozmawiać ze sobą w pozytywny sposób,
akceptacja swojego życia ze wszystkimi wadami, zaletami i ciągłe ulepszanie siebie.

Dlaczego o tym piszę?
Bo zapewne wiele osób nie czuję się do końca szczęśliwymi w swoim życiu. W poszukiwaniu szczęścia mogę podpowiedzieć tobie jedno:
Poszukaj go w SOBIE.

...
Moni zaprosiła mnie do zabawy "jestem sobą".  Mam wypisać kilka cech fizycznych, które są moimi ulubionymi. Ma to za zadanie skupianie się na pozytywach, a nie na negatywach. Nic nam to nie da jeśli będziemy dla siebie surowe, będziemy ciągle tylko wymagały od siebie "cudów" oraz jak będziemy wytykały sobie wady. Dostrzegajcie dobre strony, podkreślajcie swoje zalety, ukrywajcie wady i nie mówcie o nich nikomu (a w szczególności sobie samej).

Moje Top3- Co lubię w sobie najbardziej.

#1 Włosy

#2 Oczy

#3 Brzuch


Do zabawy nominuję cztery pewne siebie kobiety:
Maggie
Keep Dreams Close
She's Fit
Projekt Matka Polka

24 komentarze:

 1. ja lubię w sobie włosy, oczy i dłonie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno być sobą. Wiele się od nas wymaga, często stajemy przed wyborem czy podejmować działania, które w jakimś stopniu kolidują z naszymi przekonaniami i dość częste zachowanie (jeśli chodzi o wygląd) to stawianie sobie za wzór wyglądu, którego nie da się osignąć. Mając 190 trudno być filigranową i drobną osobą, mając 150 trudno marzyć o idealnych proporcjach modelki. Najważniejsze to być sobą i pracować nad dostrzeganiem swoich atutów i akceptacją słabszych stron a wtedy będziemy szczęśliwi i nikt na siłę nie będzie musiał udawać kogoś kim nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...to jest właśnie najgorsze, jak ktoś próbuję być kimś innym- a w szczególności ma za wzór zupełnie innego niż on sam....wtedy czuje się frustracje, niezadowolenie i brak szczęścia- bo nigdy nie osiągnie się celu...

   Usuń
 3. Jak długo zapuszczałaś włosy? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa lata od ramion, z regularnym podcinaniem końcowek :)

   Usuń
 4. jak milo słyszeć,ze widzisz we mnie pewną siebie kobietę. Dziękuje.

  Czy trudno być sobą? Wydaje mi się,że właśnie nie. Nie jest trudno, chociaż zdaje sobie sprawę z tego,że czasami sytuacje stawiają nas w sytuacji gdzie musimy coś odegrać, coś co nie pasuje nam do końca, czujemy się nieszczęśliwi, ale to życie nas zmusza do tego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od człowieka i podejścia do życia- dla jednych łatwo, dla innych trudno być sobą :-) Wydaje mi się, że to nie życie nas zmusza, ale to jak tworzymy sobie swoje życie- czyli my sami.

   Usuń
 5. Wszechobecna gra oraz zakrywanie swojej osobowości "Gąbrowiczowską Maską" to już plaga naszych czasów. Robimy to wszyscy. W pracy, wśród znajomych, w rodzinie, w związkach. Smutne. Dlatego każdy z nas powinien zastanowić się czy tak naprawdę to co robi to jego prywatna droga czy też może brak odwagi i chęć konformistycznego dostosowania się do otoczenia. Wszystko po to by osiągać jak największe sukcesy w życiu ( patrz największe bicepsy, ponad 10.000 co miesiąc na koncie,szybko pędne ferrari na kredyt i rozjeżdżanie niewinnych przechodniów na chodnikach, 100 różnych certyfikatów, 100 kierunków studiów, szkolenia firmowe non-stop zamiast spędzanie czasu ze swoim 4 letnim dzieckiem, potrzebującym mamy i taty).
  Wszystko jest dobre tylko trzeba zachować pewien umiar, umieć wyważyć i zrównoważyć pęd życia, potrzeby, nie konsumować tyle ( ponad przeciętność, stan własny i dziko pędząc w kierunku następnego debetu czy kredyty.
  Stań w miejscu i weź głęboki oddech.
  Na chwilę dostrzegając piękno przyrody ( nawet miejskiej) i świat dookoła.

  Agnes, wpis na medal!
  Coraz więcej pięknych i zastanawiających słów.
  buziaki<3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo ty my ludzie napędzamy się do takich czynów i niestety małe jednostki odejdą od tego pędu.

   Usuń
  2. Świetnie napisane! Znaleźć równowagę w życiu pod każdym względem i nagle świat wydaje się piękny :-)

   Usuń
 6. oczy masz obłędne... przyznam że wcześniej aż tak mi się nie rzuciły w oczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego że połowa zdjęć to brzuch ;) Dziękuję.

   Usuń
 7. Prawdę mówiąc to mam mieszane odczucia po przeczytaniu wpisu. Owszem zgadzam się, powinno się być sobą, bo wersja oryginalna jest bardzo atrakcyjna, ale... kiedy wypisywałaś co powinno się robić to chodziło Ci chyba o twoje wymarzone rzeczy i powinności, a nie czyjeś. W końcu nie każdy musi biegać, słuchać audiobuków itp. Chyba właśnie o to chodzi w byciu sobą, by robić i rozwijać się tak jak się chce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że pisałam o sobie, a o kim miałam niby pisać? ;-)

   Usuń
 8. Wspaniała zachęta do inwestycji w siebie. Takiej porządnej i prawdziwej inwestycji :)
  Och, oczka masz urocze! Jak dwa diamenciki :>

  Zapraszam do siebie:
  positivefitlife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie Agnes, dziękuję:*

  OdpowiedzUsuń
 10. zgadzam się, bycie sobą jest teraz bardzo trudne, ale warto się do tego przyłożyć :) również zostałam nominowana do zabawy, więc naskrobię coś na facebooku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Do zaakceptowania siebie potrzeba trochę czasu, ale każdy jest w stanie to zrobić. Ciesze się, że udało mi się osiągnąć ten stan :)
  Dziękuję za nominację, na pewno coś napisze o tym, może nawet dziś :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Agnes Ty cala jestes piekna. Zewnetrznie i wewnetrznie. Na Twoj wyglad ma rowniez wplyw to, ze widac Twoja spokojna pewnosc siebie, czego staram sie od Ciebie nauczyc. Jestes chodzaca motywacja <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Poruszyłaś temat, który niby jest powszechnie znany, a nikt o tym w sumie nie mówi :)

  Bycie sobą w dzisiejszych czasach jest strasznie trudne. Wszelkie możliwe media wymawiają ci, co masz jeść, jak wyglądać, w co się ubierać i co mówić.
  Jeśli nie kupisz sobie skórzanej kurtki, bo jest szczytem mody, to nalezysz do niezauważalnego plebsu. Ważysz 5kg więcej ponad dopuszczalną normę i każdy cię już szufladkuje.

  Taka lista z rzeczami, które w sobie lubimy jest bardzo praktyczna :) podoba mi się :)

  p.s oczy to ty masz nieziemskie ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. A czemu ja dopiero teraz widzę nominację? ;) Bardzo dziękuję, choć zadanie trudne.
  Oczy rzeczywiście masz piękne, dobrze, że pokazałaś je z bliska :D

  OdpowiedzUsuń
 15. O tak! świetny temat! niby wszyscy wiemy o co chodzi,a tak łatwo wypadamy z równowagi... jest tyle zaburzających ją bodźców! ...

  OdpowiedzUsuń