2/21/2020

LASEROWE USUWANIE TATUAŻU. Gojenie się tatuażu po zabiegu. [film]


Zdecydowałam się na tatuaz w chwili impulsu. Byłam po 18-tych urodzinach, „dorosła” więc wydawało mi się, że to będzie coś fajnego. Nie myślałam wtedy o znaczeniu tatuażu, aby coś mi przekazywał, był wartością na mojej skórze, nie zastanawiałam się nad tym co jest wpuszczane do mojego ciała, co zawiera tusz, jak działa tatuowanie, czy to bezpieczne i myślę, że wiele osób też się nie zastsnawia.
Zrobiłam tylko jeden tatuaż w życiu, więc nie jestem super ekspertem i nie mam dużego doświadczenia w tatuowaniu, ale jeste właśnie w procesie jego usuwania.
Jeżeli interesuje Cie taka tematyka to zapraszam do oglądania.Szukałam w internecie zdjęć, video pokazujące jaki jest proces gojenia się tatuażu po laserowym usuwaniu i nigdzie nie znalazłam. Można znaleźć jedynie powikłania, efekty przed i po, ale samego procesu nie znalazłam. Dlatego co kilka dni robiłam zdjęcia, by obserwować zmiany jakie zachodzą, oraz aby podzielić się z Wami.
Może jest ktoś kto szuka właśnie tego typu zdjęc, potwierdzenia, że jego tatuaż goi się prawidłowo.

Gojenie się tatuażu po pierwszym zabiegu.


Pierwsza sesja była najtrudniejsza, bo nie wiedziała czy to co robię jest prawidłowe. Stosowałam się do zaleceń, ale też wprowadziłam swoje właśne produkty do pielęgnacji skóry.


Gojenie się tatuażu po drugim zabiegu.


Gojenie się tatuażu przebiegło szybciej niż po pierwszej sesji. Jednak tym razem w dniu drugim powstał pęcherz, który wchłonął się po dwóch dniach. Warto pamiętać, aby nie przebijać pęcherza, bo może dojść do zagażenia. Pęcherz powodował, że mniej mnie bolało (taka ochronna poduszeczka).


Teraz czekam na zabieg trzeci i jestem ciekawa jaki będzie efekt po zagojeniu się. Zapewne będę potrzebowała jeszcze kilka sesji, o których będę informować. Obserwuj mnie na YouTube.

https://www.youtube.com/channel/UCxCiMH6-4goys8h-aFcOtdw

Książka "Szczęście to wybór" dostępna na stronie www.agnieszkajuszczyk.com

http://agnieszkajuszczyk.com/ksiazka
4 komentarze:

 1. Dlatego ja ciągle zwlekam z wykonaniem tatuażu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, powiedz proszę jakiej maści używałaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałam maść w miejscu gdzie wykonywałam usuwanie. Potem używałam kremu Savlon healing gel, aby się szybciej zagoiło, a potem różnie, maść sudocream lub olejek na blizny Bio-oil.

   Usuń