12/25/2015

NOWY ROK, NOWA TY


Nowy Rok to nowe plany, nowe cele i dużo chęci na ich realizację. Sama wiele razy zaczynałam postanowienia właśnie od początku Nowego Roku i szło mi całkiem dobrze, przez pierwsze kilka tygodni, czasem tylko dni. Niestety zapał szybko mija, jeśli nie podtrzymujemy tego żaru entuzjazmu w trakcie całego roku. Jest na to kilka sposobów, przetestowałam je i działają.


Stawiaj sobie duże cele, które podziel na bardzo małe wyzwania.
To bardzo ważne by stawiać przed sobą bardzo duże cele, chodzi o to by pchać siebie do osiągania więcej. O co natomiast chodzi z rozbijaniem go na drobne wyzwania?
Duże cele, które chcemy zrealizować mogą nas przerosnąć i tracimy zapał, entuzjazm, wątpimy w siebie. Dlatego im mniejsze wyzwanie tym łatwiej jest nam je osiągnąć. Dzięki temu my czujemy satysfakcje i dumę z siebie, jesteśmy o krok bliżej celu, ale co najważniejsze stajemy się bardziej pewne siebie i zaczynamy sobie ufać. Zaufanie do siebie jest rowne sukcesowi.

moja motywacyjna pułka

Planuj, kup kalendarz i tablicę korkową. Samo planowanie nic nie da, oczywiście możemy wymyśleć coś  interesującego i pozostawić to w naszej głowie. Jednak czas, obowiązki, życie codziennie będą to rozmywały, aż obraz naszych marzeń stanie się coraz bledszy. Będziesz tylko marzyła, nie ma nic w tym złego, ale lepiej jak marzenia stają się rzeczywistością, prawda? Dlatego nie czekaj aż się spełnią, nie czekaj na osobę, która da Tobie wszystko czego pragniesz. Sama po to sięgnij!!
Dlatego planuj, kup zeszyt, kalendarz, notatnik i zapisz swoje marzenia. Zrób liste tego co chciałabyś osiągnąć, mieć, kupić, gdzie chciałabyś być, jakie miejsca zobaczyć, cokolwiek. Wybierz z tej listy jedną pozycję na początek, ta która jest dla Ciebie na chwilę obecną najważniejsze. Zastosuj się do "rozbicia" swojego marzenia na małe cele i wyzwania. Wydrukuj, lub stwórz grafikę, powieś na tablicy korkowej w miejscu, w którym przebywasz cały czas (może na lodówce, przed komputerem). Miej to przed oczami, nie zapomnisz o tym i będzie Tobie się łatwiej skoncentrować na wykonaniu zadania.

zdjęcie>> http://moojconcept.com/motywacyjne-wnetrza/

 Kup ramki A4, lub jakikolwiek duży format i wydukuj do nich hasła motywacyjne. Rozwieś po całym pokoju, lub przygotuj pułkę motywacyjną, gdzie będziesz trzymała wszystkie rzeczy przypominające Ci o celu, o tym co dla Ciebie jest ważne, jak piękna jesteś.
zdjęcie>> http://moojconcept.com/motywacyjne-wnetrza/

Kilka haseł motywacyjnych. Może, któreś Cię zainspiruje, sprawi że będziesz chciała sięgać po więcej!

Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny.

Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co.
 
Najlepszy czas na działanie jest teraz!

Twoje życie staje się lepsze, tylko, gdy Ty stajesz się lepszym.

Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.

Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś.

Liczy się nie to, co masz, ale co robisz z tym, co masz.

Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na
krytykę innych.


"Smutne jest to, że ludzie są biedni, bo jeszcze nie zdecydowali, by
być bogatymi. Mają nadwagę i są niewysportowani, bo nie
zdecydowali jeszcze, by być szczupłymi i sprawnymi fizycznie.
Nieefektywnie marnują czas, bo nie zdecydowali jeszcze, by być
bardzo produktywnymi we wszystkim, co robią."
Brian Tracy


Pamiętaj! Motywacja pomaga Tobie ruszyć z miejsca, ale NAWYKI, jakie w sobie wypracujesz, spowodują że będziesz trwała w swoim postanowieniu.
Więcej o nawykach w kolejnym poście.

9 komentarzy:

 1. O to właśnie chodzi. Motywacja zewnętrzna pobudzana przez otocznie czy presję że coś ''muszę'' działa,ale na chwilę. Ważne aby wzbudzić w sobie motywację z wnętrza która będzie pchać do przodu bez względu na wszystko,ważne by iść po swoje marzenia dla siebie,nie dla kogoś i w mimo chwilowych upadków wstać i uśmiechnąć się,bo to nie jest porażka,to tylko szansa aby przyjrzeć się co zrobić inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda dobra rada i skuteczny pomysł na motywację do osiągnięcia celu jest na wagę złota. Z przyjemnością przeczytałam Twoje słowa. Szkoda, że tak wiele jest w ludziach płonnej nadziei, słomianego zapału. Gdyby motywacja mogłaby poruszać się jak wiatr - mielibyśmy okresy wichur i przez większą część roku bezwietrzną pogodę.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Motywacja i pozytywne myślenie, to początek czegoś wielkiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ kopa w dupę dostałam :) chyba tak trzeba będzie zabrać się za postanowienia, wymyślić małe kroczki do ich realizacji!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna motywacyjna kolekcja! Swoją drogą wszystkiego co najlepsze Agnes!

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny post! zapraszam również do mnie :) http://pokonactluszcz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja już któryś rok z rzędu nie mam żadnych postanowień noworocznych ;) No może tylko skończyć pierwszy rok studiów, bo ciężko będzie nawet z pierwszym semestrem :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie kalendarz to podstawa ;)

  OdpowiedzUsuń