11/09/2017

Pozytywna Każdego Dnia

Bycie zdrową osobą to nie tylko dieta, czy ćwiczenia- to przede wszystkim sposób myślenia, to jak podchodzimy do życia i ludzi. Na to czy jesteśmy szczęśliwi wpływa jeden ważny czynnik, odkrycie, że jedyną osobą jakie to szczęście może Ci dać jesteś Ty sam. Pozytywne myślenie, jest kwestią ćwiczeń, nastawienia, nawyków i przekonań.Nawet jeśli "wstajesz lewą nogą" to wcale nie musi tak wyglądać cały dzień. W każdej chwili możesz zamienić negatywy w pozytyw i cieszyć się życiem. Pozytywne nastawienie rodzi dobre samopoczucie i przyjemne uczucie, emocje. W tym stanie przyciągamy dobre sytuacje i dobrych ludzi. Później to już dzieje się magia.

Jak w kilku krokach być Pozytywną Każdego Dnia:

Krok 1: rozpoznaj swoje negatywne myśli czyli pomyśl co takiego wydarzyło się w ciągu dnia, co wytrąciło Cię z równowagi i co wtedy myślałaś o osobie lub o całym wydarzeniu. Zaakceptuj swoje wszystkie myśli- to normalne, że będziemy źli,  coś się wydarzy nie po naszej myśli i czasem stworzymy w naszej głowie negatywa. Ważne by zidentyfikować go i wyeliminować dalsze zagłębianie się w negatywny stan. 

Krok 2: Wybierz Twoją ostatnią negatywną myśl i zamień ją w pozytyw. 

Krok 3: Przestań narzekać. Stało się coś negatywnego i tyle. Narzekanie nakręca spirale negatywnego myślenia.

Krok 4: to w jakim towarzystwie się obracasz też ma ogromny wpływ. Warto uświadomić sobie, czy nasi znajomi nas ładują pozytywną energią, czy wręcz odwrotnie- dołują i sprawiają, że zaczynamy narzekać i widzieć świat w czarnych barwach.

Krok 5: Bycie pozytywną osobą to wybór. Przyglądaj się swoim myślom i weź ster nad swoim życiem. To Ty decydujesz o czym myślisz- nikt inny.

Daj znać jak Ci poszło!

Jestem w trakcie przygotowywania nowego projektu więcej na: >>> "Pozytywna Każdego Dnia"

57 komentarzy: