7/21/2018

5 rzeczy, które warto robić każdego dnia by stawać się lepszym człowiekiem

"Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą." 

Dodatkowo ludzie sukcesu dzielą się swoją wiedzą i są chętni do udzielania rad. Ludzie przeciętni nawet jak coś wiedzą, trzymają to dla siebie, bo boją się że jak coś doradzą to ta osoba osiągnie więcej i oni będą czuli się gorzej. 

Na swojej drodze spotykałam i spotykam te dwa rodzaje ludzi i Ci przeciętni w ogóle nie zdają sobie sprawy, że są przeciętni. Okłamują samych siebie, że wiedzą wszystko, że są najlepsi i nie można im nic powiedzieć, bo zaraz jest "wybuch". Przez to, że żyją w kłamstwie nie dają sobie szansy na rozwój, na ulepszanie, na osiąganie i stawanie się lepszym każdego dnia. 

5 rzeczy, które warto robić każdego dnia by stawać się lepszą wersją siebie:


1. Przełam swoją rutyne: czyli zmieniaj lub popraw jedną rzecz każdego dnia. Co mogę zmienić dzisiaj w moim zachowaniu lub czynnościach codziennych  by stawać się lepszym? To pytanie jest niezwykle istotne.. Najlepiej zacząć od tych małych rzeczy, jak przełamanie jakiegoś nawyku żywieniowego. Czyli coś co jest osiągalne na teraz.

2. Sięgaj po książki. Statystyki mówią same za siebie:na podstawie badań czytelnictwa za rok 2015, opublikowanego przez Bibliotekę Narodową wynika, że 63% Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej książki. Ale co najistotniejsze- sięgaj po mądre książki, te które Cię wbogacą, dadzą Ci wiedzę jak zmieniać siebie, np "Obudź w sobie olbrzyma" T.Robins.

3. Chwal ludzi. Jakież to trudne prawda? Lepiej jest powiedzieć/napisać coś negatywnego niż skomplementować. To bierze się z głębszej sprawy, jak brak akceptacji siebie i brak miłości do siebie. Szukanie wad w innych ma podłoże w Tobie, bo Ty sam widziesz wady jak patrzysz w lustro. Jak to się mówi: widzisz w innych to co masz w sobie. Dlatego szukaj w sobie i w innych pozytywów. Polecam kurs "Wykreuj życie o jakim marzysz"- bo tam zostaną otwarte twoje oczy i zrozumiesz jak ważna jest relacja z samym sobą.

4. Rób coś innego. W punkcie pierwszym było o przełamaniu rutyny, a teraz o czymś bardziej szalonym. Rob co czego nie robiłeś wcześniej i testuj siebie! To jest w życiu niezwykle ważne, aby siebie sprawdzać, testować, szukać to co lubimy i odnajdywać to czego nie lubimy. 

5. Obserwuj ludzi, którzy osiągeli to co Ty chcesz osiągnąć. w tym temacie ważne by się nie porównywać do nikogo, nie stawiać tych ludzi na piedestał, ale zwykła obserwacja. Jakie akcje wprowadzają na Social Media, lub co robią w życiu, co przynosi im ten sukces i jak możesz to wprowadzić do siebie.

W tym wszystkim trzeba pamiętać o wielu czynnikach, bo jesteśmy tak złożonymi istotami z różnymi sytuacjami z przeszłości, jak np. aby nie wpadać w pętlę obsesji, depresji, zamartwiania się czy chorego porónywania z innymi.
Dziennie można kreować dobrą relację z samym sobą, budować związek oparty na przyjaźni i wsparciu, a to wszystko wewnątrz Ciebie. To niezwykle ważne w budowaniu relacji z innymi, w osiaganiu sukcesów i w ogóle w całym życiu.
Relacja z samym sobą jest na całe życiu, w zdrowiu i w chorobie, dopóki śmierć nas nie rozłączy.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak przełamać wszystko co negatywne w życiu i zacząć budować życie świadomie i miłością do siebie to koniecznie napisz do mnie: agnieszka@agnesblog.pl. 

4 tygodniowy kurs online "WYKREUJ ŻYCIE O JAKIM MARZYSZ", podczas którego odkryjesz siebie i zbudujesz solidny fundament w relacji z sobą. To da Tobie poczucie większej pewności siebie, a co za tym idzie osiąganie sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Kup kurs już TERAZ i stań się świadomym człowiekiem.


http://beyummy.pl/product/pozytywna_kazdego_dnia___kurs_online


6 komentarzy:

 1. Bardzo przydatne!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne porady, jedna na pewno zostanie wcielona w zycie a polecona ksiazke wrzucilam juz na czytnik i na pewno przeczytam bo szczerze potrzebuje teraz motywacji do dalszych dzialan. Poza tym bardzo fajny wplyw ma na mnie joga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo inspirujący i motywujący artykuł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis, taki prawdziwy, widać że sama stosujesz wszystkie porady. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może zacznę próbować wcielać w życie w końcu to nie trudne :)

  OdpowiedzUsuń