5/23/2022

Dwa tygodnie na POŚCIE DR DĄBROWSKIEJ. Przykładowe menu.

 

Post dr Dąbrowskiej wykonuję dwa razy do roku już od dwóch lat. Ten post był już moim czwartym i teraz przez pryzmat doświadczenia mogę wam trochę o nim opowiedzieć.

Przygotuj się do postu.

Sam post jest tylko jednym z czterech elementów, który tworzy się na sposób odżywiania proponowany przez dr Dąbrowską. Pierwszym etapem się przygotowanie. Możesz wykonać je kilka dni przed postem, ja zawsze przygotowuje się przez tydzień, ale znam osoby, które potrzebują kilku tygodni, aby prawidłowo się przygotować. Jeśli zdrowo się odżywiasz, nie palisz, nie jesz mięsa, nie spożywasz za dużo kawy, nie pijesz alkoholu, to wystarczy Ci tydzień.

Natomiast jeśli jesz mięso, wypijasz kilka kaw dziennie, pijesz lampkę wina do obiadu, palisz czy jesz śmieciowe jedzenie czy zajadasz się cukrem, to czeka cię dłuższe przygotowanie, bo musisz stoponiowo ostawiać te produkty.

Jeśli tego nie zrobisz i pominiesz okres przygotowania, to post będzie dla ciebie ogromnym wyzwaniem. Sam post jest wyzwaniem, ale osoby, które z dnia na dzień zrezygnowały z różnych używek i weszły na post mają bóle głowy, drastyczny spadek energii, złe samopoczucie i często nie są w stanie przetrwać kilka dni. 

W czasie przygotowania przygotuj sobie liste 'dlaczego..". Twój powód dlaczego chcesz wejść na post i co on może tobie dać: zdrowie, lekkość, dobre samopoczucie, zrzucenie kilogramów, wyleczenie się z różnych dolegliwości. Taka lista pomoże ci wytrwać podczas kryzysu postnego.

Post.

Minimalny czas postu to tydzień, zalecane jest dwa tygodnie, a sześć tygodni to maksymalny czas. Warto poczytać o produktach jakie  można jeść, poszukać inspiracji na grupach na FB, czy Instagramie, na YouTube jest mnóstwo przepisów. Dr Dąbrowska wydała książki oraz można pobrać aplikacje, która jest bardzo pomocna w przygotowaniu menu.

Spożywanie kalorii jest bardzo niskie 400-800kcal, jednak patrząc, że nie dodaje się tłuszczy, są same warzywa i to w większości na surowo, posiłki są dość duże i o dziwo sycące.

Zobacz filmy z propozycją posiłków.

MÓJ PIERWSZY TYDZIEŃ NA POŚCIE:


MÓJ DRUGI TYDZIEŃ NA POŚCIE:

cdn.

Podoba Ci się to co robię? Lubisz oglądać filmy, inspirować się przepisami i spędzać czas ze mną, to koniecznie zostaw subskrybcje i bądź na bieżąco z każdym filmem. :)


Możesz zostać moim PATRONEM i mieć dostęp do wszystkich e-booków i książek.


 

Zobacz jakie są opcje bycia PATRONEM i jakie korzyści to ze sobą niesie. Każdy e-book, który będę wydawała będzie automatycznie wędrował na Twoją skrzynkę e-mailową. 

Dwa e-booki dostępne na teraz:


książka "Szczęście to wybór"

e-book "Tajemnica wytrwałości"


Dziękuję, że jesteś tu ze mną! :)


1 komentarz: