2/18/2019

Moc natury- moc kamieni.

Kocham naturę i to co tworzy. Natura daje nam gotowe rozwiązania na dosłownie wszystko. Poczynając od jedzenia, przez cudowne widoki, miejsca, relaks, śpiew ptaków, odgłosy liści na wietrze, deszczu odbijającego się od ziemi, zapachów lasu i wielu innych.

Kilka lat temu natomiast zwróciłam uwagę na kamienie. Jednak nie diamenty, ale coś bardziej tańszego, łatwiej dostępnego i jak dla mnie, najpiękniejszego w świecie kamienie szlachetne i półszlachetne.Dosłownie się zakochałam i kupowałam duże bryły kamieni by je oglądać, czuć, dotykać i aby cieszyły moje oczy. Dodatkowo każdemu kamieniowi jest przypisywane znaczenie. Mówi się, że to nie ty wybierasz kamień, to kamień wybiera ciebie.
Pamiętam jak weszłam do pierwszego sklepu z kamieniami i od razu go zobaczyłam. Surowa bryła kwarcu różowego wołała mnie, pomimo że wokoło było dużo ładniejszyc kamieni to własnie tamten kamień kupiłam. "To on mnie wybrał"- można by powiedzieć.

Jednak ostatnio zamarzyła mi się biżuteria, więc szukałam godzinami w internecie i nic mi się nie spodobało. Chciałam coś nietypowego, surowego, ale zalanego złotem lub srebrem i pojawiła się firma Brazi, która mnie od razu zauroczyła. Miałam ogromny problem z wybraniem tego jedynego kamienia, bo podobały mi się prawie wszystkie. Zdecydowałam sie na szczotkę amethystową, piękno tego kamienia nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.


Cały koncept ten firmy mnie zauroczył i zaprosiłam ich do współpracy, dlatego też piszę tego posta. Firma Brazi została sponsorem nagród na Konferencji NEVER GIVE UP z Beatą Pawlikowską, którą organizuję w Londynie 11 maja 2019.

https://brazi.pl/
Dostałam od nich w prezencie takie cudeńka, że już myśle o kolejnym zakupie, bo chce więcej własnie takiej biżuterii.

AGAT jest kamieniem równowagi fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej.
Harmonizuje energie yin i yang. Kamień uspokaja negatywne emocje takie jak gniew czy żal.
Na poziomie duchowym agat zwiększa świadomość, zachęca do kontemplacji i akceptowania wydarzeń jakie nam się przytrafiają.
Sprzyja rozwojowi duchowemu. Agat wspomaga układ pokarmowy, szczególnie żołądek.

AMETYST jest znany ze swoich właściwości łagodzenia stresu oraz utrzymania harmonii ducha.
Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli.
Uważa się, że kamień ten wspiera leczenie chorób skóry.

KRYSZTAŁ GÓRSKI to kamień o najsilniejszym działaniu oczyszczającym zarówno umysł, ciało jak i pomieszczenia.
Umysł oczyszczony z negatywnych myśli może efektywnie pracować nad pozytywnymi zmianami wewnętrznymi oraz tymi, które chce przeprowadzić w swoim otoczeniu.
Niweluje szkodliwe promieniowanie, działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie znajdują się komputery, telewizory oraz inne urządzenia elektroniczne.
Według medycyny naturalnej podnosi ogólną witalność organizmu oraz stymuluje funkcjonowanie mózgu i pomaga w przepływie energii wewnątrz organizmu.


Jeżeli szukacie czegoś nietypowego to poszukajcie właśnie takich kamieni, są piękne, jedyne w swoim rodzaju, nie za drogie i jako, że są częścią natury idealnie z nami współgrają.
Wejdź do sklepu z kamieniami i poczuj je. Niech kamień Cię wybierze.


3 komentarze:

  1. Piękne! Też lubię takie kamienie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam dużo takich kamieni, uwielbiam się nimi otaczać. Ametyst cudowny, szczególnie w tym naszyjniku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię naturalne kamienie, ciekawy wpis:)

    OdpowiedzUsuń