1/22/2020

JAK PRZESTAĆ FARBOWAĆ WŁOSY. Od John Frieda Go Blonder do naturalnego koloru.

 
 
Między zdjęciami 6 lat różnicy. Wiele się zmieniło w tym czasie na dobre. Ja sama zaczęłam zwracać ogromną uwagę na to co jem, co nakładam na siebie i to czym/kim się otaczam.

Jedną z trafniejszych decyzji było odstawienie farbowania włosów. Po tylu latach farbowania zapomniałam jaki mam kolor włosów, więc trochę z ciekawości, ale przede wszystkim dlatego, że chciałam zredukować chemikalia, których jest pełno wokół nas.
Także więcej pieniędzy w mojej kieszeni, zdrowe włosy i naturalny wygląd. Ja jestem bardzo zadowolona. :) 
 
 
Do rezygnacji z farbowania przekonał mnie AMONIAK, który jest standardową substancją dodawaną do większości farb. Aminiak otwiera łuskę włosów, dzięki czemu farba przenika do wnętrza. Dodatkowo ma silne działania przesuszające co widać po kilku farbowaniach.
ALERGENY , które mogą wywołać reakcję alegriczną, ale nie muszą. U mnie dość często pojawiało się podrażenie, pieczenie czy swędzenie podczas farbowania, a po bardzo sucha skóra głowy z lekkim zaróżowieniem. 
Producenci zawsze dają na opakowaniu, ale zrobić test na to czy jesteś uczulony.

Których alergenów powinnaś unikać? Przede wszystkim niklu, rezorcyny, fenylenodiaminy, siarczanów, nadtlenku wodoru, chlorowodoru i parabenów.
UWAGA! W wielu popularnych farbach do włosów znajdują się związki chemiczne, które mogą powodować nowotwory. Koniecznie unikaj produktów zawierających fenylenodiaminy, 4-metoksy- m-fenylenodiaminę, 4-chloro- m-enylenodiaminę, 4-amino- 2-nitrofenol oraz 2-4 toluenodiaminę. Ich rakotwórcze działanie zostało potwierdzone naukowo!

Dodatkowo zawarte w farbach silikony tylko oblepiają włos i pozornie lśniący włos nie jest zdrowym włosym. Silikony to tylko maska na problem. 

A oto moje wpisy sprzed 6 lat z farbowania włosów:

http://www.agnesblog.pl/2013/05/farbowanie-wosow-loreal-excellence.html

http://www.agnesblog.pl/2013/08/farbowanie-wosow-loreal-excellence.html

Tu w zaletach napisałam, że nie niszczy włosów. Niszczy, ale zawarte olejki czy silikony powodują, że początkowo włosy są lśniące. 


Oczywiście każdy lubi coś innego i znam wiele osób, które chciałoby przestać farbować ale nie akceptują swoich siwych włosów, źle się w nich czują więc to wszystko kwestia indywidualna. 

Ja uwielbiam eksperymentować szczególnie z naturalnymi metodami, które wymagają więcej czasu.

 
 

5 komentarzy:

 1. Też chce zejść do naturalnego koloru i mam podobne włosy jak Ty. Dzięki za rady.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za ten film.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny materiał! Wiem jak bardzo szkodliwe są farby, ale... jakoś tak zawsze przedkładam ten fajny efekt, nad kondycję swoich włosów... ale tak sobie myślę, że kiedyś trzeba dojść do naturalnego koloru, bo ciągłe dbanie o odrost i farbowanie to błędne koło, z którego bardzo trudno się „wykręcić”.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny materiał. Włosy zdecydowanie lepsze teraz :)

  OdpowiedzUsuń