3/21/2013

Czego nie wiesz o fioletowym cieniu...

Witam wszystkich odwiedzających! ☼ 
Dawno nie robiłam kolorowego makijażu, może dlatego, że w zimę jak jest szaro i ponuro nie widać koloru cieni, tak jak w słońcu. Jako, że dziś jest słonecznie to odkładam ukochane brązy, szarości, czerń i zabieram się za fiolet i czerwień. 

Potrzebuję:
✔ baza pod cienie
✔ cień beżowy na bazę
✔ cień fioletowy i czerwony
✔ kredka czarna wodoodporna
✔ tusz do rzęs

makijaż fioletowo-czerwony

Połączenie cienia fioletowego i czerwonego pięknie wydobył niebieski kolor tęczówki . Chociaż jest to bardzo ryzykowne zestawienie polecam ten makijaż dla każdego koloru oczu, oraz każdego typu urody. 
Ważne by znaleźć ''swój kolor'' fioletowy, paleta  kolorystyczna jest tak szeroka że warto próbować i eksperymentować z różnymi odcieniami.
makijaż fioletowo-czerwony

makijaż fioletowo-czerwony
To w jaki sposób nakładamy taki cień jest bardzo ważne. Trzeba "zabezpieczyć" część skóry zaraz pod okiem przed ewentualnym osypaniem cieni. Fioletowa poświata pod okiem, będzie wyglądać jak podkrążone i zmęczone oczy. Dlatego nakładam pod oko puder sypki (bardzo dużą ilość), wyglądam wtedy jakby mnie ktoś posypał mąką. Ale po całym makijażu jednym ruchem pędzla pozbywam się nadmiaru pudru wraz z osypanym cieniem. Niektórzy przykładają chusteczki pod oko, ale nie wiem jak robią wtedy makijaż;-) Ja mam w czasie tworzenia obie ręce bardzo zajęte.
Trwałość makijażu zależy tylko od nas samych, dobra (niekoniecznie droga) baza pod cienie, oraz pewien trik. Każdy fioletowy element w tym makijażu został poprzedzony czarną kredką wodoodporną- to właśnie mój sekret trwałości cienia i efektu świeżo zrobionego makijażu przez cały dzień.

Komentujcie i zostawiajcie mi linki do swoich blogów, a zajrzę z miłą chęcią:-*
♡ Pozdrawiam ♡

2 komentarze:

  1. Bardzo Ci pasuje taka gama kolorystyczna, ja też ją lubię i często używam nawet w zimie.
    Buziaczki

    OdpowiedzUsuń