7/29/2018

5 sposobów na to jak przestać myśleć negatywnie. Negatywne myśli będą się pojawiały przez całe nasze życie, ten głos w głowie, który podpowiada czarne scenariusze to również część ciebie i dobrze jest uświadomić sobie, że można żyć ze swoją "ciemną stroną" w zgodzie. Oto kilka sposobów na to jak wyłączyć negatywne myślenie.

1. Zaakceptuj istnienie twoich negatywów.  Trudno jest całkowicie usunąć negatywne myślenie z naszego życia dlatego najlepszym sposobem jest rozpoznanie, akceptacja i wiedza jak sprawić, aby nam nie przeszkadzały. Opisuję to dokładniej w kursie on-line Wykreuj Życie o Jakim Marzysz.

2. Nie analizuj za długo danego problemu. Im bardziej myślimy o jakieś negatywnej sytuacji i ją rozbieramy na czynniki pierwsze tym nasz umysł ma większe pole popisu by wykreować Tobie czarne scenariusze. Mózg jest w tym mistrzem, wystarczy zastanowić się przez chwilę i wrócić do swoich czynności. Często okazuje się, że wiele sytuacji jest wyolbrzymianych i cały stres czy smutek nie miał sensu. Skup się na tu i teraz.

3. Rusz się i wyjdź z domu. Spaceruj. Zacznij biegać. Idź na siłownie, trampoliny lub wybierz inną aktywność fizyczną. Jak ćwiczysz wytwarzają się w tobie hormony szczęścia. Zaczynasz skupiać się na ćwiczeniach i odsuwasz negatywne myśli.

4. Otaczaj się właściwymi ludźmi. Właściwymi czyli dobrymii i pozytywnymi, takimi którzy zamiast dołączyć do twojego negatywizmu i go podkręcać jeszcze bardziej- wyciągają cię z niego. Jeżeli jesteś wśród ludzi, a oni jeszcze ci przypominają o jakieś danej sytuacji, która wywołała negatywne uczucia, podziękuj za spotkanie i już lepiej pobyć samemu w ciszy niż mieć kompana do narzekania.

5. Wypracuj nawyk pozytywnego myślenia. O nawykach również mam cały tydzień w kursie on-line Wykreuj Życie o Jakim Marzysz i jest tam szczególnie jedno ćwiczenie, które bardzo pomaga w zmianie. Ważne jest by jak tylko pojawi się nagatywna myśl na swój temat, innych czy negatywne uczucie bo coś się wydarzyło od razu należy ją zastąpić pozytywem.

Przygotowałam dla Ciebie 3 SPOSOBY NA TO JAK BYĆ SZCZEŚLIWĄ OSOBĄ. Zobacz filmik.
Zapraszam Cię również do SUBSKRYBCJI i zostawienia mi łapki w górę. Dziękuję.


15 komentarzy:

 1. Podoba mi się ta seria ;)

  4. Otaczaj się właściwymi ludzi <3.
  To takie moje, już dawno pozbyłam się tych "toksycznych" ludzi z otoczenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ha! :D i to jest właśnie ten moment, gdzie podejmujesz najlepszą decyzję życia i nagle czujesz przestrzeń- do kreowania. Wszystkie wampiry odeszły i nagle masz swoją energię tylko dla siebie samej.

   Usuń
 2. Świetny wpis!! SUPER filmik!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mega!! Bardzo mi się to przyda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Ale piękne zdjęcia tu masz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ruch jest swietny, wytwarza sie wtedy dopaminka, serotoninka i czlowiek czuje sie od razu lepiej;) Najlepiej zmeczenie zmeczyc :) Fajny wpis, zgadzam sie z Toba w 100 % - wiadomo ze takie zmiany w zyciu nie sa latwe i tzreba dac sobie czas, ale warto ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie napisane: zmęczyć zmęczenie :D podoba mi się! Tak, nie jest łatwo- prowizorycznie łatwiej jest poddać się i tkwić w negatywizmie. Jednak odrobina efektu i nic nie jest w stanie zastąpić usmiechu, dobrych myśli w głowie i poczucia DAM RADĘ ze wszystkim.

   Usuń
 6. Moim błędem kiedyś było właśnie analizowanie danego problemu, czy sytuacji. Teraz staram się tego unikać i jest lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam również inspirujące wywiady i tutoriale - zawsze się lepiej poczujesz, gdy nauczysz się czegoś nowego 🙂

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie to ujęłaś - prosto, konkretnie i co najważniejsze, zebrałaś same skuteczne metody. Wiele z nich sama stosuję i faktycznie bardzo pomagają :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne porady. Wychodzi na to, że czasem trzeba mieć po prostu gdzieś pewne problemy, co bedzie dla nas o wiele lepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super artykuł, szkoda, że tak mało osób ma świadomość tego, że myśli na prawdę mają moc!

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie ujęłaś temat, uważam, że nie ma nic gorszego w życiu niż negatywne myślenie.Wiem po sobie, że łatwo się mówi "myśl pozytywnie" problem w tym, że nie ma takiego człowieka na świcie, który czasem nie myśli o czymś w aspekcie negatywnym. Ja często łapię się na tym, że jestem negatywnie nastawiona kiedy jestem zmęczona. Dlatego w życiu warto znaleźć bilans pomiędzy obowiązkami oraz pasjami i atrakcjami.

  OdpowiedzUsuń
 12. Idealny artykuł dla mnie na dziś. Wstałam dziś ewidentnie lewą nogą i zastanawiam się czy są jakieś sposoby na to by przestać myśleć negatywnie. Myślę, że to też wiele zależy od otoczenia, od atmosfery która w danej chwili panuje w domu/pracy. U mnie wiele zawsze zależy od pogody. Uwielbiam kiedy świeci słoneczko, ciężej mi kiedy jest niskie ciśnienie. Mam wtedy depresję :D

  OdpowiedzUsuń