1/01/2020

ZIMA TO CZAS SNU. Dlatego jeśli planujesz Nowy Rok? Spóźniłeś się o cztery miesiące.

Przyszła zima. Dni stają się krótsze, noce dłuższe. Temperatura spada i właśnie takie dni nazywam "snem zimowym". 
Tylko, że styczeń kojarzy mi się z szalonym planowaniem, podsumowaniem i wprowadzaniem działań. Nie dziwie się, że 90% moich planów spaliło się już po koniec stycznia, a pozostałe 10% w lutym.
Okres jesieni i zimy to w naszym naturalnym cyklu biologicznym czas wyciszenia i powrotu do siebie.To idealny czas by zagłębić się w siebie, poczuć i odpuścić to co nam nie służyło. Zobaczyć siebie, poczuć i uspokoić. 


Wiosna, lato, jesień, zima... sugerują powtarzające się cyklicznie pory roku ludzkiego życia.

Jako, że jesteśmy częścią natury to również dotyczy NAS! Czy tego chcemy czy też nie. Tylko, że jeśli zaczynamy walczyć to napotykamy opór, jak natomiast płyniemy z FLOW naszego rytmu, nagle zaczyna dziać się MAGIA. 


Działać można już dziś - TERAZ, nie trzeba czekać na początek roku, miesiąca czy poniedziałek- bo tak ładnie brzmi. Jak jesteś gotowy to jesteś. Nie musisz czekać, nie musisz również robić czegoś na siłę, bo inni tak robią, bo to jest ten czas gdzie się działa i planuje cały rok. Kto powiedział, że to jest właściwy czas dla Ciebie??? 
Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma znaleźć swój właściwy czas, jeśli jest to faktycznie styczeń to niech tak zostanie.


Czas zimowy ma także wpływ na inną ważną w naszym organizmie substancję, której wydzielanie uzależnione jest od ilości światła - jest nią melatonina. Rośnie wraz ze spadkiem dostarczanego światła do organizmu, dlatego czujemy się ospali, bez energii i chęci do wprowadzania nowych DZIAŁAŃ.

W okresie zimowym nie skupiaj się na działaniu, zapisz swoje marzenia, czego pragniesz. Jeśli masz potrzebę podsumuj swój rok i zapisz swoje plany na przyszłość, miejsce gdzie chciałbyś się znaleźć i jeśli Ty czujesz, że masz siły na działania to działaj. Zawsze słuchaj siebie i tego co podpowiada Ci wewnętrzne JA. 

Ściskam mocno,
Agnieszka

___________________________________________________


Książka "Szczęście to wybór" dostępna na>> www.agnieszkajuszczyk.com

Dzięki tej książce:
• Poznasz technikę małych kroków, która pomoże ci w osiąganiu marzeń i spełnianiu siebie.
• Poznasz mój sposób na poskromienie strachu i zaprzyjaźnienie się z nim.
• Dowiesz się, jaki jest mój codzienny pakiet szczęścia i będziesz mógł stworzyć swój.
• Uświadomisz sobie, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Jest bliżej, niż ci się wydaje.
• Dostaniesz „szczęście w pigułce” oraz zwrócisz uwagę na to, dlaczego wmawiasz sobie „nie zasługuję”.
• Stworzysz własną definicję szczęścia, a to pomoże ci na kreowanie lepszej jakości życia.
• Poznasz sposoby na to, by się nie poddawać i robić swoje.
• Dowiesz się, jaki wpływ mają na nas ludzie i dlaczego warto otaczać się wspierającym towarzystwem.
• Zrozumiesz, jak ważne jest odpuszczanie, dzięki czemu pozwolisz sobie na stworzenie pozytywnej przestrzeni wkoło siebie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz