11/15/2023

Zdrowe, szczupłe ciało projektem długoterminowym (Psycho-cybernetyka dr Maxwell Maltz).

Kluczem do osiągnięcia pełnego zdrowia, zadowolenia z siebie, szczupłej sylwetki, lub życia o jakim marzysz jest OBRAZ SAMEGO SIEBIE. 


Dr M. Maltz w książce Psycho-cybernetyka zawarł swoje obserwacje na temat ludzi, którzy poddali się operacji plastycznej. Podzielił je na dwie kategorie: osoby, które operacja zmieniła całe postrzeganie siebie, dała im pewności i poprawiła ich relacje z samym sobą. Były też osoby, które po operacji dalej widziały siebie jak przed, nic się nie zmieniło w ich postrzeganiu pomimo że ich wygląda znacznie się różnił. Na tej podstawie zaczął się zagłębiać w psychologię człowieka i zrozumiał, że każdy z nas posiada pewien OBRAZ SAMEGO SIEBIE, który defakto nie musi być prawdziwy. Bo jest to nasze wewnętrzne pojęcie jaką osobą jesteśmy, na bazie tego co się wydarzyło w przeszłości.

Dość często opinia innych staje się częścią tego obrazu, STAJE SIĘ PRAWDĄ. Może porównujesz się do innych, widzisz, że czegoś nie masz, czegoś Ci brakuje i na podstawie tego budujesz pewne przekonanie, że jesteś brzydka, gruba, za płaska, za chuda, niedoskonała, przeciętna itd. Kiedy to wszystko staje się Twoim przekonaniem, to będziesz szukać potwierdzenia.. Przecież to Twoja prawda, nawet jak jest bolesna, to będziesz robić wszystko, aby była obecna w Twoim życiu.   

WSZYSTKIE TWOJE DZIAŁANIA, UCZUCIA, ZACHOWANIA, A NAWET ZDOLNOŚCI SĄ ZAWSZE SPÓJNE Z OBRAZEM SAMEGO SIEBIE. Cokolwiek wpuścisz do siebie staje się prawdą i działasz w dany sposób. Króko mówiąc, zachowujesz się jak osoba, którą według siebie jesteś..

Osoba, która uznaje siebie jako za nieudacznika, zawsze znajdzie sposób, by się jej nie powiodło, nawet jak okazje będą "spadać z nieba". Mimo dobrych intencji, chęci zmiany, nawet silnej woli, zawsze będzie działo się coś na przekór. DZIEJE SIĘ TAK, BO JEST TO ZAPISANE W OBRAZIE SAMEGO SIEBIE, który jest FUNDAMENTEM. Na nim opiera się Twoja osobowość, zachowania, wybory i osobista sytuacja, to co mamy ‘zapisane w obrazie samego siebie’ to to co mamy w życiu, jeśli jest to coś negatywnego, to pozostajemy w błędnym kole negatywnych okoliczności.

Jeżeli chcesz schudnąć, ale wciąż masz w głowie, że przecież nigdy Ci się to nie udało, za bardzo kochasz słodycze, że ta dieta jest głupia, że przecież nie lubisz ćwiczyć i jesteś ślamazarna, to napewno znajdziesz potwierdzenie tej opinii. Ale mam dobre wieści...

OBRAZ SAMEGO SIEBIE MOŻNA ZMIENIĆ! Nawet jeśli masz mocno zakorzenione stare prrzekonania, możesz je usunać i zastąpić nowymi, w ten sposob zaczynająć inaczej postrzegać siebie i rozpocząć nowe, lepsze życie na własnych warunkach. 

 

Zmiana nawyków wydaje się trudna, bo kierują cały Twój wysiłek na wenątrz. Jak będę szczupła, to będę zadowolona z siebie, jak zrzucę 10kg będę szczęśliwsza, jak będę zdrowa to będę spokojniejsza i zrelaksowana. To "jak będę...jakaś..." może nigdy nie nadejść jeśli nie zaczniesz skupiać się na tym co w Tobie. Całą pracę z zewnątrz przerzuć na pracę wewnątrz, to w Tobie mają zajść zmiany. Na początek Ty musisz być szczęśliwa z tym co już masz, zaakceptować siebie taką jaką jesteś, poczuć spokój, bo wiesz, że to od Ciebie wszystko zależy. Jak w Twoim wnętrzu poukładasz, to wszystko co na zewnątrz dopasuje się do Ciebie. 

Podoba Ci się to co robię? Lubisz oglądać filmy, inspirować się przepisami i spędzać czas ze mną, to koniecznie zostaw subskrybcje i bądź na bieżąco z każdym filmem. :)


Możesz zostać moim PATRONEM i mieć dostęp do wszystkich e-booków i książek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz