1/06/2016

Odpocznij i wsłuchaj się w siebie


Nowy Rok to nowe cele, wyzwania, postanowienia i szaleństwo na punkcie zmian i planowania.
Nie musisz wcale biec za tłumem, robić tego co wszyscy. Powinnaś wsłuchać się w siebie i jeżeli faktycznie czujesz ogromną potrzebę wymyślenia 100 marzeń, przygotowania słoika szczęścia lub rozpisania wszystkich celów to tak właśnie zrób. Pod jednym warunkiem- w zgodzie z samą sobą!

Styczeń to idealny moment na to by zebrać myśli, wsłuchać się w siebie i przebyć w swoim towarzystwie. Czy Ty faktycznie znasz siebie? To kim jestes? Jak często rozmawiasz ze sobą?

Jeżeli chcesz poznać siebie bardziej, jeżeli masz ogromną potrzebę poznania swoich prawdziwych potrzeb to przedstawię Tobie kilka sposobów na to jak tego dokonać.

MEDYTACJA
Nic nie da tyle relaksu, naładowania się energią jak medytacja. Wystarczy 10-15 minut dziennie by zaznać spokoju. Jeżeli masz w sobie lęk, niepokój lub coś cię trapi to po medytacji ochodzi to jakoś na dalszy plan. Nie jest to tak istotne jak wydawało nam się przed chwilą.
Więcej o medytacji znajdziesz na: Oczyszczanie umysłu.
 
 SPACER
Nie tylko korzystnie wpływa na nasz organizm, dotlenia, przyspiesza metabolizm ale również pomaga zebrać myśli. Na spacer najlepiej wyjść do cichego, spokojnego miejsca. Założyć wygodne buty i komfortowe ubrania.
Więcej na> Spacer dla zdrowia.

LUSTRO
Dla wielu ludzi to bardzo przerażające doświadczenie by stanąć przed lustrem i powiedzieć "kocham cię", najlepiej bez ubrań z pełną akceptacją swojego ciałal, w którym żyjesz.
Rozmowa ze sobą przed lustrem działa jak balsam na rany, uzdrawia, uczy i sprawia, że zaczynasz szanować siebie.
Zapewne myślisz, że ciebie to nie dotyczy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawe z tego jak często obrażamy siebie w myślach. Jak pogardliwie patrzymy w lustrze na fałdkę, zmarszczkę lub jakąkolwiek niedoskonałość.
Naucz się siebie kochać, zasługujesz na to! Zasługujesz na to co najlepsze!


CISZA
Jest ona zupełnie inna niż medytacja. Podczas medytacji nie poruszasz ciałem i wyłączasz myśli. Cisza ma cię otulić, ma to być w miejscu, które lubisz, gdzie uporasz się ze swoimi myślami.
Cisza pomaga odszukać siebie, swoje pragnienia i to co chcesz robić w życiu.

Nie każda odpowiedź przyjdzie do ciebie od razu, na niektóre nie jesteś gotowy lub nawet ich nie dostrzegasz. Jednak pamiętaj o jednym, zawsze rób to co chcesz robić, a nie to co powinnaś. Idź swoimi ścieżkami, a nie tymi udeptanymi (bo tak łatwiej, bezpieczniej). Nie idź za tłumem.

NOWY ROK, "STARA" TY. Czas na zmiany!


7 komentarzy:

 1. Ja kiedyś układałam listę 100 postanowień na nowy rok, w większości były to drobiazgi. W tym roku dla odmiany skupiłam się na kluczowym aspekcie "jaka chce być w nowym roku i gdzie chce być" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainspirowała mnie ta rozmowa przed lustrem, z samą sobą. To musi być oczyszczające... Chcę spróbować!

  OdpowiedzUsuń
 3. oo tak czas na zmin duże zmiany:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ''Dopiero w ciszy można zacząć słyszeć... Tak gdzie nie ma słów można zacząć widzieć'' :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne porady, postaram się do nich ustosunkować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie, warto znaleźć chwilę dla siebie: zrelaksować się i poświęcić czas na medytację :)
  Pozdrawiam, http://www.przepisnamlodosc.pl/

  OdpowiedzUsuń